Home Health E FUNDIT/ 2 të vdekur, 12 të prekur gjatë 24 orëve, zgjerohet...

E FUNDIT/ 2 të vdekur, 12 të prekur gjatë 24 orëve, zgjerohet harta: Pasoja të rënda nga koronavirusi në vend

5

Shqipëria është zgjuar me një numër të madh të prekurish nga koronavirusi sot, ndërsa numri i të vdekurve ka arritur në 8.

Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 12 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve nga koronavirusi në 186.

🔴MINISTRIA E SHËNDETËSISË DHE MBROJTJES SOCIALE – Drejtorja e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, informon mbi situatën e COVID-19

Gepostet von Edi Rama am Freitag, 27. März 2020

Zonat më të prekura deri më tani janë Tirana, Fieri dhe Durrësi, ndërsa gjatë ditës së djeshme hartës iu shtua edhe Tropoja.

Vijon..