Home Health Banorët e Kallmetit në Lezhë të frikësuar pas rastit të parë, izolohet...

Banorët e Kallmetit në Lezhë të frikësuar pas rastit të parë, izolohet familja infermieres

8

Pas identifikimit të rastit të parë me COVID 19 në Kallmet te Lezhës situata në fshat, ka ndryshuar.

Të moshuarit janë më të kujdesshem.  Ndërsa të rinjte duken se nuk e kanë marrë seriozisht situatën.

Banorët e Kallmetit tregojnë për gazetarin e abcnews.al Gjergj Figuri se familja e infermieres eshte vete izoluar dhe se nuk i kanë takuar.

Te moshuarit nuk e fshehin frikën.

Rastet në Lezhë janë rritur sërish. Pas analizave të bëra kanë rezultuar pozitiv sërish personel në spitalin e Lezhës dhe një qytetar duke shkuar në 4 numri i të infektuarve me COVID 19./abcnews.al